Jakie możliwości rozwoju zawodowego daje Ci praca w call center?

16 stycznia 2019

W ogłoszeniach o pracę często przewija się fraza „mile widziane doświadczenie w call center”. Pracodawcy wiedzą bowiem, że taki pracownik jest przeszkolony, komunikatywny i nie boi się ciągłych wyzwań. Oprócz możliwości odkrycia swojego potencjału praca w call center oferuje szkolenia i wsparcie managerów: wszystkim tym można się pochwalić potencjalnym przyszłym szefom.

Call center – branża przyszłości

Systemy call center wykorzystywane są we wszystkich sektorach i gałęziach gospodarki: zarówno w administracji, jak i sprzedaży czy firmach doradczych i ubezpieczeniowych. Czasy, w których nieprofesjonalne firmy-krzaki psuły wizerunek tego zawodu, są już za nami. Teraz liczą się tylko te, które oferują najwyższe standardy obsługi. Praca „na słuchawce” to swojego rodzaju zorientowanie się w specyfice branż i możliwościach dalszej drogi zawodowej.

Czego może nauczyć praca w call center?

Wiele osób z niewielkim doświadczeniem zawodowym boi się rozmawiać przez telefon z klientami lub nie wie, jak prowadzić z nimi rozmowę skutecznie. Jeśli nauczysz się tego w swojej pierwszej pracy, w każdej kolejnej będziesz krok przed innymi.

Częste rozmowy z klientami rozwijają Twoje umiejętności interpersonalne. Uczysz się, jak pracować pod presją czasu i radzić sobie ze stresem. To najbardziej wartościowe cechy z punktu widzenia pracodawcy, które nabywasz na stanowisku konsultanta call center i które pomogą Ci później rozwinąć skrzydła przynajmniej w kilku branżach.

 

 

Skuteczny sprzedawca

Praca w charakterze konsultanta oraz zdobyta na szkoleniach wiedza na temat technik sprzedaży pozwala być skutecznym doradcą klienta, koordynatorem sprzedaży czy managerem zespołu sprzedażowego. Telefoniczne spotkania z klientami nie są krępujące, a po wielu przeprowadzonych rozmowach telefonicznych nabędziesz łatwości w prowadzeniu negocjacji i prezentacji.

Dalsza kariera w call center

Jeśli wyzwania w Contact Center to coś, czym chcesz zajmować się nadal, nic nie stoi na przeszkodzie, by piąć się po szczeblach kariery w tej branży. Setki godzin spędzonych na rozmowach sprawiają, że wiesz, jak podnosić jakość wykonywanej pracy i znasz potrzeby środowiska pracowniczego. To idealne podstawy, by zostać Team Leaderem lub Supervisorem zespołu.

Coaching i prowadzenie szkoleń

Kolejny raz komunikacja: rozwój kompetencji miękkich pozwala na dzielenie się nimi z innymi. Łatwość w przekazywaniu wiedzy, artykułowania tego, co ma się do powiedzenia, sprawność w odpowiadaniu na pytania, know-how na temat mechanizmów działania firm – wszystko to przyda się w przygotowywaniu i prowadzeniu projektów szkoleniowych.

Profesjonalna obsługa klienta

Teraz obsługa klienta to nie tylko rozmowa na żywo czy przez telefon. Pracownik kontaktuje się z potencjalnymi odbiorcami za pomocą maili, smsów czy live chatów, a współpracuje z nimi nie tylko w sklepach i biurach. Można połączyć to z własną działalnością i np. świadczyć usługi obsługi klienta zdalnie, powierzać swój zespół na zasadzie outsourcingu konkretnym firmom, zapewniając im profesjonalizm oparty na swoim doświadczeniu.

Kategorie